Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Vystudoval hereckou fakultu Státní vysoké školy v Krakově (1976) a postgraduální fakultu režie (1981). Absolvoval doktorské studium v Institutu polské filologie Jagellonské univerzity v Krakově a doktorantské postgraduální studium v oboru divadelní vědy na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

V letech 1980 - 1995 pohostinsky režíruje v polských profesionálních divadlech (Krakov, Varšava, Katovice, Lodž) a v Divadle Polské televize. Režíruje i v zahraničních divadlech - USA, ČR, Ukrajina, Gruzie.

V roce 1992 působí jako hostující profesor na Appalachian State University v Severní Karolíně, kde věnuje své přednášky a semináře otázkám polského moderního divadla. Pro studenty vydává skripta "Polish Modern Theater". V univerzitním divadle realizuje dvě představení - " Out at Sea" a "The Hunger Artist Departs".

Jeho umělecké dílo zahrnuje několik desítek inscenací předních polských autorů (W. Gombrowicz,                T. Rózewicz, S. Mróžek, E. Bryll, I. Iredyński) i světových autorů (Tirso de Molina, O. Wilde, A. Strindberg,       E. Ionesco, F.M. Dostojevskij, N.V. Gogol, M.A. Bulgakov, I. Orkény, E. Kishon).

Získal několik ocenění: "Divadlo budoucnosti" (Paříž 1977) - práce oceněná čestným uznáním a zveřejněná v polské a zahraniční literatuře; "Chudé divadlo - centrum divadelní aktivity" (Amsterdam 1987).

Jako herec si zahrál i několik epizodních rolí  - Ro(c)k podvraťáků (majitel psího útulku) a Poslední vlak (strojvedoucí).

V současné době režíroval v Divadle Šumperk "Jo, není to jednoduché! - premiéra 2006 a "Hotel Modrá hvězda" - premiéra 2007. V Divadle bez zábradlí uvedl v roce 2007 hru "Tango".


                
   
 
TOPlist